Uniwersytecki Kongres Tutoringu

Plakat

Uniwersytecki Kongres Tutoringu

Pierwsza edycja otwartego Uniwersyteckiego Kongresu Tutoringu – Wrocław 2023

26 października 2023 r. został zorganizowany pierwszy otwarty Uniwersytecki Kongres Tutoringu w Uniwersytecie Wrocławskim, podczas którego Pani mgr Patrycja Paula Gas przeprowadziła warsztaty z zakresu ANGAŻUJĄCYCH METOD NAUCZANIA.

Pani Patrycja Paula Gas jest antropolożką, doradczynią zawodową, trenerką kompetencji międzykulturowych i tutorką akademicką. W 2017 r., nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukazała się jej książka Dajakowie – wolni ludzie z Borneo. W Krakowie współprowadzi fundację edukacyjną NAUSIKA.

poznajemy się
Poznajemy się
kreatywnie i kolorowo
Kreatywnie – kolorowo – konstruktywnie
wystąpienie
Prezentacja wyników pracy zespołowej

Warsztaty – ANGAŻUJĄCE METODY NAUCZANIA – zorganizowane z myślą o Uczestniczkach i Uczestnikach Kongresu, oparte zostały m.in. na metodologii edukacji pozaformalnej, praktyce uczenia przez doświadczenie i teoriach kreatywności. Uczestnicy Kongresu otrzymali nie tylko inspirację do tworzenia własnego instrumentarium dydaktycznego, ale także pakiet konkretnych narzędzi zwiększających zaangażowanie i pobudzających potencjał uczniów, studentów oraz swój własny w pracy indywidualnej i grupowej na różnych etapach uczenia się.

obrazek 4
O narzędziach
o narzędziach cd
O możliwościach
co można z tym zrobić
O alternatywach

W malowniczej scenerii Oratorium Marianum rozbrzmiewały dźwięki rozmów, wymiany doświadczeń, oczekiwań i potrzeb tych, którym ciągle zależy na ciekawej i wartościowej edukacji. Było aktywnie, chwilami śmiesznie, nie zabrakło refleksji i pozytywnych prognoz. Wzrósł apetyt na więcej takich spotkań.

rozmowy
rozmowy 2

W warsztatach wzięło udział ponad 45 osób! Przyjechali nauczyciele z czterech liceów ogólnokształcących objętych Patronatem Naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego: II LO w Lubinie, LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, I LO im. Danuty Siedzikówny „INKI” we Wrocławiu, LO im. Adama Mickiewicza w Górze oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu. Nie zawiedli certyfikowani tutorzy Kolegium MSI oraz Akademii Tutoringu UWr. Nie zabrakło także silnej reprezentacji ze strony studentów: Kolegium MSI oraz Szkoły Doktorskiej Wydziału Filologicznego. Ogólnie, w warsztatach wzięli udział pracownicy dydaktyczni i badacze z ośmiu Wydziałów UWr: 1. Prawa, Administracji i Ekonomii, 2. Nauk Społecznych, 3. Filologicznego, 4. Biotechnologii, 5. Chemii, 6. Nauk Biologicznych, 7. Nauk Historycznych i Pedagogicznych, 8. Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska oraz 9. Centrum Edukacji Nauczycielskiej UWr.

Organizatorami I edycji otwartego Uniwersyteckiego Kongresu Tutoringu było Kolegium Międzydziedzinowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego. O wrażenia smakowe zadbał kulinarnie i storytellingowo Pan Wojtek Wójcik (Gotowanie dla Ciebie)

lunch 1
Czas posilić nie tylko głowę, ale i żołądek…
rozmowy podczas lunchu
…a podczas posiłku rozmowy nie cichną.
rozmowy podczas lunchu 2
Ciepła strawa i spora dawka humoru na dobre trawienie 🙂

(…) bardzo miło było nam Państwa gościć w Uniwersytecie Wrocławskim, cieszymy się z informacji zwrotnych otrzymanych od Państwa, w których Państwo wskazujecie na narzędzia i pomysły, które mogą się Państwu od razu przydać w pracy dydaktycznej. Chcemy zapewnić, że zgodnie z Państwa prośbami będziemy pracowali, aby takich otwartych warsztatowych szkoleń było zdecydowanie więcej.
Piotr P. Chruszczewski (Wrocław, 27.10.2023 r.)
rozdanie certyfikatów
Certyfikaty uczestnictwa czas rozdać.
pierwsze wrażenia
O wrażeniach przy kawie i herbacie (…)
podsumowanie
Podsumowując, nie stawiamy kropki nad „i”!
Głos studenta
Głos wykładowcy
Głos nauczyciela

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska
NEWSLETTER